Silvestrovský match aneb jak jsme poslední zápas roku nezvládli

03.01.2018

Poslední fotbalové utkání sehráli borci Ladronky jako již tradičně v hale na malou kopanou v Záběhlicích. S výjimkou nemocného Petra Skoče se ho účastnilo všech 10 hráčů vlastnící registračku mužstva Ladronky + hosté. Zápas se jako vždy povedl, výsledek není důležitý, ani si ho nepamatuji. (Alzheimer si vybírá svou daň )

Tento odpočinkový fotbálek totiž sloužil jenom jako "předzápas" k daleko důležitějšímu matchi a ten se poté uskutečnil na druhém konci Prahy, na základně mužstva, v restauraci Ladronka.

Abych to neznalým trochu vysvětlil. PSMF (Pražský svaz malého fotbalu), který je organizátorem Hanspaulské ligy totiž opakovaně čelí stížnostem některých správců hřišť (Pražačka, Koráb, Zákostelní, Děkanka, Hostivař, Hrabákova, Mikulova atd.) v jejichž areálu se kromě hřiště nachází i restaurační zařízení, na slábnoucí návštěvu hráčů hanspaulské ligy v těchto osvěžovnách po skončení zápasů. Tuto situaci se PSMF rozhodl radikálně řešit a přišel s revolučním návrhem. Při shodném počtu bodů mužstev v konečné tabulce veteránských a superveteránských hanspaulských lig nebudou o pořadí rozhodovat vzájemné zápasy, minitabulky, počty vstřelených nebo obdržených branek a podobné nesmysly, ale výhradně pomocné kritérium tzv. PVP (počet vypitých piv, neplést s pohárem vítězů pohárů) Pokud se tato novinka osvědčí (čti pokles návštěvnosti výše uvedených restauračních zařízení se zastaví), bude od dalšího ročníku aplikována na celou Hanspaulskou ligu. Jak to bude fungovat ? Po ukončené sezóně každé mužstvo hanspaulské ligy, které se bude chtít přihlásit do nového ročníku, obdrží 30 litrový sud piva (ve výběrovém řízení nabídl nejlepší podmínky pivovar Staropramen) a na PSMF nahlásí termín, kdy se s tímto soupeřem utká. PSMF vyšle na tento souboj svého delegáta (rozhodčího ), který dohlédne, aby vše proběhlo podle pravidel uveřejněných na webových stránkách PSMF. Souboje se samozřejmě mohou účastnit jen hráči mužstva s platným registračním průkazem, kteří v proběhlé sezóně odehráli alespoň tři utkání ( zamezí se tím najímání hospodských povalečů jako údajných opor mužstva), omezený je také čas souboje, aby se předešlo pobytu otců (matek) mimo rodinné prostředí a neomluvených absencí v práci. Do pravidel se naopak nevešly některé návrhy tradičních mužstev SUP ligy, jako například FC Rumu, aby se místo piva pil samozřejmě rum nebo FC Prohibice, které jako nápoj chtělo zvolit nealkoholické pivo Birell. 

Vedoucí mužstva Ladronky tedy chytře zvolil datum souboje shodné se silvestrovským fotbálkem, přesně podle hesla, že "fotbal se hraje kvůli žízni". Ihned po příchodu hráčů Ladronky do restaurace Ladronka a usazení u stolů byl naražen třicetilitrový sud piva Staropramen. Na dodržování pravidel a fair play dohlížel delegát PSMF pan Luboš Rudiš. Ten ihned zamítl návrh Jardy Dvořáka, že "starouš" je hnusnej a jestli by nemohl pít něco pitelnějšího. Sám si pak objednal Plzničku. 

Dá se říci, že všech 10 borců Ladronky se statečně bilo za svůj klub a podalo nadstandardní výkon. Zdolat celý sud se jim však nepodařilo. Po vypršení určeného času na pití (závěrečného hvizdu) výčepní restaurace spolu s delegátem a vedoucím mužstva ve sklepních prostorách Ladronky změřili zbytek piva v sudu. Výsledek byl zdrcující. V sudu zbylo celých 6 litrů piva, to znamená 12 půllitrů. Znamená to, že mužstvo Ladronka půjde do jarní soutěže superveteránské ligy se značným handicapem. I když výsledky ostatních mužstev ještě nebyly oficiálně zveřejněny, proslýchá se, že většina soupeřů sud nejenže zdolala, ale mnohá k tomu potřebovala i daleko kratší časový limit, než který byl určen PSMF. No chlapci, nezbývá nic jiného, než po zápasech trénovat. No a o tom to je.  

Brok