Takhle nějak to začalo

Fotbalový tým Ladronka vznikl v létě 2016 z hráčů, kteří si v pozdním fotbalovém věku ještě chtějí zahrát soutěžní fotbal pro radost a ne si kopat už jen doma na dvorku. Vedení mužstva se ujal zkušený hráč i manažer Luboš Paprčka. Název si hráči vybrali z mnoha návrhů na základě jména restaurace, kde zažili mnoho příjemných chvilek při zapíjení svých předchozích fotbalových úspěchů i proher. Na podzim 2016 se mužstvo Ladronka přihlásilo do Hanspaulské superveteránské ligy malé kopané hráčů nad 45 let a bylo zařazeno do skupiny B 3.ligy. Po přípravných zápasech v srpnu vykrystalizovala sestava 11 borců :

Tomáš Kutal - brankář, Tulis - náhr. brankář, obránce, Luboš Paprčka(C) - obránce, Ivan Kutal(AC) - záložník, Martin Balík - obránce, Petr Skoč - obránce, Jarda Dvořák - záložník, Michael Pospíšil - univerzál, Vlasta Hrdlička - univerzál, Brok - útočník, náhr. brankář a Pavel Hartman - největší ofenzivní hvězda mužstva.

Hlavním cílem nového týmu bylo fotbalem se především bavit, nestresovat se po případných prohrách a naplno si vychutnat vítězná utkání při pozápasových sezeních u pivka.

  • Vítězství a postup !

    Když se v létě 2016 vytvářel nový fotbalový tým Ladronka, nikdo z jejích hráčů netušil, jak brzo se dočká senzačního úspěchu. Po celkem zdařilé podzimní sezóně, kdy Ladronka obsadila v Superveteránské 3.B lize slušné 5. místo, jen 2 body od medailových pozic, přišla tvrdá zimní příprava, dotažený přestup klíčového hráče Petra Hartmana z Tučňáků a vítězná jízda mohla začít.

    Po trochu rozpačitém, ale vítězném začátku se superveteránským nováčkem Podolkou a tradičním soupeřem z Vysočan, přišlo třetí kolo a v něm Bohemia Prd. S tou jsme v podzimním utkání zcela vyhořeli a tak bylo jasné, že až toto utkání nám ukáže, jak na tom jsme. Bohemia hraje hodně zezadu a spoléhá na skvělého brankáře. Po prvním, celkem vyrovnaném poločase, jsme ve druhém soupeře přitlačili před jeho bránu, ale jeho brankář opět čaroval. Navíc jsme s ojediného protiútoku dostali nešťastnou branku. Dál jsme soupeře mačkali jak citrón a odměnou nám byla alespoň vyrovnávající branka. S bodem z tohoto utkání jsme nakonec byli celkem spokojeni, utkání ukázalo, že na jaře v naší hře nastalo velké zlepšení. Pak následovala čtyři utkání (Dehet, Supernova, Kickers, Lomíci), ve kterých jsme soupeře doslova drtili ( skóre z nich 30 - 3 ).V posledních dvou kolech jsme si to na férovku rozdali z našimi největšími protivníky: třetím Bleskem a druhou Kodymkou. Sebevědomý Blesk se ukázal jako asi nejlepší soupeř, utkání s ním bylo zcela vyrovnané a tak skončilo spravedlivou remízou. Nám tato remíza zajistila druhé místo a postup, ale naše mužstvo Ladronky chtělo vyhrát celou soutěž. Proto v posledním utkání neponechalo nic náhodě a druhou Kodymku porazilo přesvědčivě 4 - 1, čímž ji odsunulo z postupových míst.