S Vokrou další krůček k záchraně

13.04.2018

Na hodně neoblíbeném hřišti s podivným povrchem ve Štěrboholech čekalo Ladronku utkání čtvrtého jarního kola s VV Vokrou SV. Ani s tímto soupeřem se většina mužstva dlouho na hřišti nepotkala a tak ho neměla "přečteného".

Jestli Ladronce něco opakovaně nevychází, tak to jsou začátky zápasů. Opět laxnost nebo nedůslednost a na virtuálním ukazateli skóre svítí výsledek 0 - 2. Jenže stejně jako v minulém utkání Rokoska i Vokra přepálí začátek a najednou šlape vodu i když má několik hráčů na střídání. A tak kondičně lépe připravená Ladronka i přes absenci tradičních opor (Luboš, Jarda), na střídání jen se dvěma šedesátníky, přebírá otěže zápasu. Pavel svým typickým způsobem dvakrát poplete nohy , těla i hlavy obránců Vokry a i díky nepříliš jistému brankáři je rázem srovnáno.

Poté Petr milimetrovým centrem najde Broka a tomu stačí zavřít oči a nastavit hlavu. No a když Martin skvělou přihrávkou vybídne ke skórování Petra, je tady poločasové dvoubrankové vedení.

Během přestávky je z tábora Ladronky slyšet unisono:" Hlavně nepolevit, soupeře dorazit."

Druhý poločas dlouho probíhá v režii Ladronky a když Martin po samostatném úniku cizelérsky obstřelí brankáře a zvýší na rozdíl třech gólů, zdá se být rozhodnuto. V posledních deseti minutách se však hráči Ladronky nepochopitelně stáhnou před svojí branku a nechají soupeři převzít iniciativu. Trest přijde vzápětí, když obránce Ladronky doslova namaže útočníkovi Vokry na gólovou střelu. Vokra vycítí příležitost a přitlačí soupeře před jeho bránu. Obrana Ladronky v čele s Tomášem však s přehledem odolává. Minutu před koncem z rychlého brejku trefuje Vlasta tyč odkryté brány a Pavel vzápětí druhou. V poslední minutě snižuje Vokra na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat už nestihne.

Osm bodů po čtvrtém kole. Co víc si přát. Záchrana s přibližuje !

Ladronka - VV Vokra SV 5 - 4 (4 - 2 ) Góly: Pavel 2, Petr, Brok, Martin

Sestava: Tomáš - Michal, Vlasta, Martin, Pavel, Petr, Brok, Ivan

MOTM: Ivan, který v prvním poločase zabránil šanci soupeře za cenu ohrožení vlastního zdraví

© 2017 Ladronka - účastník superveteránské ligy. Všechna práva na piruety vyhrazena.