Závěrečný vyrovnaný zápas s Jawou o umístění

04.07.2018

Nám při závěrečném zápase už vlastně o nic nešlo, bedna už byla nedostižná, a jestli skončíme sedmí nebo čtvrtí už jsme moc neřešili. Soupeř už byl taky zachráněn, takže jedinou jeho motivací bylo nás přeskočit v konečné tabulce. V první půli se moc nedařilo. Míče odskakovaly, přihrávky nenacházely adresáta, muška byla nepřesná. Určitou úlohu v tom hrála již rádně vydupná umělka na Hrabákové a možná i dvoutýdenní pauza od posledního zápasu. Ale soupeř na tom nebyl o moc lépe, takže poločas skončil zaslouženě 0:0.

Do druhého poločasu jsme přeci jen vstoupili o něco lépe. Zadařilo se pár útoků a Vlasta nás jeho klasickým kladenským nártem poslal do vedení. Pár minut nato pak Pavel svou okružní jízdu okolo bránícich hráčů zakočil do protipohybu brankáře a zvýšil již na 2:0. A měli jsme i další gólovky. Soupeř se vrhnul do útoku a nám se otevíral prostor pro protiútoky. A chybělo opravdu málo. Lubošovi po zpětné nahrávce od Pavla chyběl krůček, to samé Jardovi po přečíslení 3 na 2, a měli jsme i další šance. To se ale už soupeř nadechoval k drtivému závěru. Všechny své síly vrhnul do útoku a dvakrát se mu podařilo využít nedůslednosti v naší obraně a i přes (budu se opakovat) vynikajícího Tomáše v brance se mu podařilo srovnat na 2:2. V závěrečných minutách jsme pak už jen mohli děkovat Tomášovi za záchranu alespoň toho jednoho bodu a tím pádem k posunu na konečné 5. místo v konečné tabulce.

PS: po překvapivých výsledcích našich soupeřů v posledním kole nás nakonec od stříbra dělí pouhé dva body... škoda.

Góly: Vlasta a Pavel

© 2017 Ladronka - účastník superveteránské ligy. Všechna práva na piruety vyhrazena.