S Rokoskou rozhodla fyzička a lavička

13.04.2018

K utkání třetího kola s Rokoskou jsme vycestovali do Vysočan na hřiště Zákostelní. Ani největší pamětníci mužstva si nemohli vzpomenout, kdy jsme proti ní naposledy hráli a tak byla její hra pro nás velkou neznámou. Snad proto jsme se v úvodu zápasu nestačili divit.

Rokoska totiž do utkání vlétla jako uragán, rychlé narážečky jejich hráčů jsme vůbec nestíhali a tak jen několik skvělých zákroků Tomáše v bráně nás zachránilo od totální blamáže. Před naší bránou zahřmělo až v 10.minutě, kdy útočník Rokosky ukončil Tomášovu jarní neprůstřelnost, která se zastavila na 130 minutách.

Od poloviny první půle se však začalo ukazovat, že borci soupeře začátek pořádně přepálili a zřejmě pozapomněli na svou prázdnou střídačku. U našeho mužstva se postupně začalo zapojovat do hry všech 9 příchozích a to se ukázalo pro další vývoj utkání jako rozhodující.

Postupně jsme ovládli hru a začali si vytvářet gólové šance. Když se zdálo, že náš vyrovnávající gól je na spadnutí, trestuhodně jsme nechali útočníka Rokosky samotného na naší polovině, míč se k němu trochu náhodně odrazil, on" face to face" Tomášovi nezaváhal a zvýšil na 2 - 0. Dál jsme soupeře mačkali a nakonec se gólem do šatny hlavou prosadil Pavel.

Pavlův "šatňák" nás natolik povzbudil, že jsme to byli naopak my, kdo do začátku druhého poločasu vlétli jako utržený vagón a po osmi minutách skóre zápasu otočili. Obránci Rokosky sotva pletli nohama a tak jim Pavel zamotal i hlavy a jeho přihrávku před prázdnou bránu už Jarda prostě nemohl neproměnit ve vyrovnání. Vzápětí po rychlém protiútoku Petr přesnou ranou k tyči překlopil skóre na naši stranu. Bylo jasné, že čtvrtý gól Rokosku definitivně položí, ale ten ne a ne padnout. Naopak někteří hráči soupeře v sobě našli poslední zbytky sil a začali hrozit z rychlých brejků. Teprve deset minut před koncem Brok "zasprintoval" a nadvakrát konečně protlačil míč do soupeřovi branky.

To Rokosku definitivně zlomilo a tak v závěru ještě Brok dorážkou a Luboš po geniální přihrávce Jardy (řečeno klasikem české sportovní žurnalistiky - na tuhle posilu se vyplatilo počkat) do prázdné branky upravili konečný výsledek na pro nás příjemných 6 - 2.

Ladronka - Rokoska SUP 6 - 2 (1 - 2) Góly: Brok 2, Pavel, Jarda, Petr, Luboš

Sestava: Tomáš - Luboš, Vlasta, Martin, Petr, Pavel, Jarda, Brok, Ivan

MOTM: všichni se železnou fyzickou kondicí

Bezprostředně po publikování tohoto článku jsem byl kontaktován fotbalovým agentem hráče Jardy Dvořáka a informován, že na základě v článku uvedených skutečností nebude osobním sponzorem Jardy Dvořáka vyplacen bonus za vítězný gól.

Bylo mi naznačeno, že hráč se bude domáhat vyplacení bonusové částky i soudní cestou, což by v případě nepříznivých okolností mohlo znamenat, že ji budu muset Jardovi doplatit já osobně.

Jako parazitujícího živnostníka by mě mohla taková částka (její výše mi byla jen naznačena) finančně zruinovat, proto uvádím vše na pravou míru.

OPRAVA !

V referátu z utkání Ladronka - Rokoska SUP jsem chybně zaměnil pořadí branek vstřelených Ladronkou. Správně má být, že vyrovnávající gól vstřelil Petr a VÍŤĚZNÝ gól na 3 - 2 Jarda. Jsem si vědom, do jakých osobních problémů jsem mohl svými chybnými informacemi poškozeného dostat a hluboce se mu omlouvám.

© 2017 Ladronka - účastník superveteránské ligy. Všechna práva na piruety vyhrazena.