S Radoučí jsme to nezvládli

21.09.2018

Jak hodnotit tento zápas? Jedna z nejvyšších proher v historii. Nebo zápas dvou rozdílných poločasů. Každopádně hodnocení není rozhodně černobílé. V prvním poločase jsme prakticky bezchybně dodržovali naši taktiku, obranná hra nám oproti minulému zápasu fungovala, hra na protiútoky se nám dařila. Největším šancí soupeře byl centr nasměrovaný Jardou do protipohybu Tomáše, ostatní pokusy soupeře, většinou z uctivé vzdálenosti, pro Tomáše žádné větší nebezpečí neznamenaly. Zato my jsme si vytvořili několik velice slibných příležitostí. Bohužel prakticky vždy chyběla buď včasná finální přihrávka, nebo pohotovější či přesnější zakončení. Jediným úspěšným střelcem byl po individuální akci Petr Hartman a tak jsme poločas jsme vyhráli 1:0. A jak se ukázalo v druhém poločase, ty neproměněné šance nás pak sakra mrzely.

V druhém poločase to ještě pár minut vypadalo pořád dobře. Ale s prvním obdrženým gólem se  nám naše hra začala kousek po kousku hroutit. První gól jsme dostali z klasické lízačky po prudkém centru z rohu, která si našla cestu mezi nohami jak bránícího Jardy, tak i Tomáše. Docela smůla. Ale když jsme po pár minutách už prohrávali 3:1, kdy jsme ten třetí velice laciný gól dostali po dlouhém autu, už se naše hra začala pomalu hroutit. I když i za tohoto stavu jsme ještě měli šance na snížení. Po rychlém a přesném výkopu Tomáše se Pavel řítil sám na brankáře, ale ten jeho kličkovanou ukončil ve vápně nekompromisní kosou, bohužel bez jakékoliv reakce rozhodčího. O chvíli později si zahraniční posila Radouče při obranném zákroku ve vápně pomohla rukou, opět prý vše v souladu s pravidly. On ten výklad pravidel rozhodčím byl opravdu poněkud podivný. Vrážení do soupeře, kdy se soupeř po dvoumetrovém letu vzduchem rozplácne jak dlouhý tak široký, nebo málem zlomený vaz při pokusu o zpracování míče na prsa a další tomu podobné zákroky, to vše je prý povolená hra tělem... Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Závěr zápasu jsme prostě nezvládli. Snaha o "konstruktivní" rozehrávku končila čím dál častěji přečíslením soupeře a ten trestal. Závěrečný gól na 1:6 při přečíslení 3 na 1 jen dokreslil náš totální rozklad...

Ladronka : Radouč FC B  1:6 (1:0)

Gól: Petr H.

MOM: nevím

© 2017 Ladronka - účastník superveteránské ligy. Všechna práva na piruety vyhrazena.