Srážka s Gigantem

20.10.2018

V pátém kole 2.superveteránské ligy se konečně splnil sen většiny hráčů Ladronky, zahrát si s některým z legendárních mužstev historie superveteránské ligy. No a Ortopedie, to je v superveteránech hanspaulky něco jako Real Madrid v profesiálním fotbale. Stačí jen nahlédnout do celkové historické tabulky superveteránské ligy a zjistíme, že Ortopedie je na 1.místě !!!!!!! Ve 33 sezónách odehrála již 363 zápasů, dala 1151 gólů a získala 1036 bodů. Pro srovnání, Ladronka se krčí na 71.místě, ve čtyřech sezónách odehrála 43 zápasů, dala 126 gólů a získala 83 bodů. Navíc se stala Ortopedie 3x Mistrem superveteránské ligy ! Její roční rozpočet je mnohonásobně vyšší než u Ladronky a rovněž cena hráčů na superveteránském fotbalovém trhu několikrát převyšuje hodnotu hráčů Ladronky. To jen tak na úvod, aby bylo jasné, jak rozdílná mužstva se v úterý 9. 10. 2018 v 19,00 hod. na špatně nasvícené a bezlajnové Mikulovce střetla.

Jelikož někteří z hráčů Ladronky neunesli tíhu a význam utkání, na výše uvedený termín si pro jistotu přesunuli služební cestu nebo zranění, na Mikulovce se sešla jen sedmička nejstatečnějších - Brok, Pavel, Petr H., Jarda, Martin, Michael a Vlasta. Už při úvodním rozcvičování byl mezi oběma soupeři vidět propastný rozdíl. Hráči Ladronky se nesměle bez míče protahovali v koutku hřiště ( míč zapomněl nervózní Brok, kterému připadla role kustoda i vedoucího mužstva ), případně hledali neexistující lajny, aby se mohli na hřišti trochu orientovat. Hráči Ortopedie se naopak rozcvičovali dokonce se dvěma míči pod vedením kondičního trenéra, hlavní trenér jim vydával poslední taktické pokyny, masér dostával jejich svaly do správné provozní teploty, novináři lovili jejich poslední dojmy před utkáním a fotografové exklusivní záběry.

Stručně k průběhu utkání. Vedení se v úvodu překvapivě ujala Ladronka, když Jarda potvrdil střeleckou formu a s přehledem překonal v úvodu poněkud zmateného brankáře soupeře, jenže stačilo špatné Brokovo rozehrání na obsazeného hráče, nepokrytí soupeře při rohu a nedůraz při souboji a v polovině prvního poločasu vedla Ortopedie 3 - 1. Ačkoliv Ladronka měla v dalším průběhu zápasu častěji míč na kopačkách, vypracovala si i několik dobrých střeleckých příležitostí, větší šance měla Ortopedie, zejména po superrychlých protiútocích. Její hráči však tyto příležitosti vyřešili buď zbrklou střelou mimo branku, nebo je naopak překombinovali. Navýšit skóre se jim podařilo s trochou štěstí po rychlém protiútoku, kterému předcházela obrovská společná šance Vlasty s Jardou. Prostě klasické nedáš - dostaneš.

Konečný výsledek 1 - 4 vcelku odpovídá dění na hřišti, hráči Ladronky se přesvědčili, že i se soupeřem tak zvučného jména se dá hrát vyrovnaná partie a většinou si zápas užili. Vždyť s historicky prvním mužstvem tabulky superveteránské ligy se nehraje každý týden. Zatímco borci Ortopedie poskytovali tisku pozápasové rozhovory, smutně v tichosti opustili hřiště.

Všichni se pak sešli v rekonstruovaném občerstvení přímo na hřišti, kde se ukázala opravdová síla tohoto mužstva. Zatímco z hráčů soupeře se v občerstvení dva sotva mihli, prakticky celé mužstvo Ladronky se zde veselilo ještě po zavírací hodině. Podpořili tak teorii, že vedení PSMF příliš upřednostňuje sportovní význam superveteránských utkání a naopak potlačuje jejich význam společenský. Stále se zdráhá přistoupit na tříbodový systém hodnocení zápasů, kdy by se 2 body přidělovali dle výsledku na hřišti a třetí bod za pozápasové soustředění. Vždyť to by mělo být nedílnou součástí zápasů této věkové kategorie, stejně jako zápasů ultraveteránské soutěže. Stačilo by přitom určit jasná pravidla ( počet zúčastněných, konzumace, apod.) těchto soustředění a převratná novinka by mohla platit již od sezóny jaro 2019.

Manufactured by Brok